تبليغاتX
تراوین
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود سخنرانی رائفی پور
دانلود کلیپ خنده دار
خرید شارژ
ترک سیگار الکترو اسموک
فروش اینترنتی
tra-arisfa
چند نکته در مورد تارک الصلاه

حدیث روز

قالب وبلاگ

بازديد : 1867 مرتبه
تاريخ : 13 / 10 / 1390

تارک الصلاة در نزد خداوند چه حکمی دارد؟
نماز، یاد خداست‌:"وَ أَقِم‌ِ الصَّلَوَة‌َ لِذِکْرِی‌َّ؛ (طه‌، 14) و نماز را به خاطر یاد من اقامه کنید." کسی که از نماز دوری کند زندگی تنگ و سختی خواهد داشت و در قیامت کور محشور می‌شود:"وَ مَن‌ْ أَعْرَض‌َ عَن ذِکْرِی فَإِن‌َّ لَه‌ُ مَعِیشَة‌ً ضَنکًا وَ نَحْشُرُه‌ُ یَوْم‌َ الْقِیَـَمَة‌ِ أَعْمَی‌َ؛ (طه‌، 124) و هر کس از یاد من روی گردان شود زندگی تنگ ]و سختی‌[ خواهد داشت و روز قیامت او را نابینا محشور می‌کنیم‌." 
و... 
کسی که نماز قضا به عهدة اوست و نمازهایش را به طور کامل نخواند و در دنیا موفق نشود بخواند، بر پسر بزرگ‌تر طبق شرایط خاصی لازم است خود یا کسی را که اجیر می‌کند نماز قضای او را بخواند و اگر وصیت نکند که نماز قضا به گردن دارم و یا اولاد به وظیفة خود عمل نکنند هر دو مسئولند و روز قیامت بازخواست می‌شوند؛ مگر آن‌که خداوند بخشنده و مهربان تفضلی کند و او را مورد عفو و بخشش خود قرار دهد. "و الله اعلم‌"(ر.ک‌:تفسیر نمونه‌، آیت الله مکارم شیرازی و دیگران‌، ج 13، ص 325ـ331، دارالکتب الاسلامیة / استفتأ از دفتر مقام معظم رهبری ـ قم ـ) 
آثار نماز:
1. نماز، وسیله شستشوی گناهان و موجب آمرزش الهی است‌. پیامبراکرم‌می‌فرماید:"هر کس با معرفت نماز بخواند، بخشیده می‌شود."(بحارالانوار، علامه مجلسی‌؛، ج 79، ص 207، داراحیأالتراث العربی‌، بیروت‌.) 
2. نماز سدی در برابر گناهان آینده است‌:"همانا نماز از فحشا و منکرات جلوگیری می‌کند." (عنکبوت‌، 45) 
3. توجه به نماز به انسان نیرو می‌بخشد:"از صبر و نماز یاری بجویید." (بقره‌، 45) 
4. پیامبراکرم‌فرمود:"نماز ستون دین است‌؛ هر کس نمازش را ترک کند، دینش را منهدم و خراب کرده است‌."(همان‌، ص 202.) 
و... . 
اثرات ترک نماز:
1. رسول اکرم می‌فرماید:"کسی که بدون عذر، نمازش را ترک کند، قطعاً اعمال خیرش حبط و بی‌فایده می‌گردد." 
2. امیرمؤمنان علی‌می‌فرماید:"اللهم العن من ترک الصلوة متعمداً؛ خدایا لعنت کن کسی را که عمداً نماز را ترک کند." 
3. ترک نماز، موجب ورود در آتش است‌:"مؤمنان از مجرمان سؤال می‌کنند که چه چیز شما را به دوزخ انداخت‌؟!می‌گویند:ما از نمازگزاران نبودیم‌." (مدثر، 40 ـ 41) 
4. پیامبراکرم‌می‌فرماید:"کسی که نمازش را سبک بشمارد، از من نیست‌؛ و الله بر سر حوض کوثر بر من وارد نخواهد شد."(همان‌، ص 224.) 

و... 

ارسال توسط علی اریسمانی |دسته:| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|چند,نکته,در,مورد,تارک,الصلاه, ,
مطالب پر بازديد